רשות המיסים: מחצית מהצ'יינג'ים באשקלון מעלימים מס

צ'יינג'ים באשקלון

בשבוע שעבר ערכה רשות המיסים מבצע באשקלון ותפסה עשרות עסקים אשר לא דיווחו על הכנסותיהם כנדרש. המככבים הם הצ'יינג'ים שמחצית מהם נמצאו מעלימים מס. ברשות המיסים מבטיחים להמשיך את הביקורות

קבלנים וקבלני משנה, בעלי מקצוע באתרי בניה ונותני שרותי מטבע (צ'יינגים) מאזור אשקלון, עמדו במרכז הביקורות שערכו בשבוע האחרון במשרד השומה אשקלון, בשיתוף משרד חקירות מס הכנסה ירושלים והדרום, שזכה לכינוי "מבצע סוף שנה".

במהלך הפעילות נבדקו 84 עסקים המצויים בתחום השיפוט של המשרד האשקלוני ונמצא כי 31% מהם לא רשמו תקבולים. שיעור אי רישום תקבולים אצל הקבלנים גבוה יותר ועמד בשיעור של 36% אך בעלי שירותי ההמרה (צ'יינג'ים) נתפסו בקלקלתם כשמחצית מהם (50%) נמצאו כי לא רשמו תקבולים.צ'יינג'ים באשקלון

מרשות המיסים נמסר היום כי לקראת הביקורות בצ'יינג'ים, בוצעו תצפיות ומעקבים. ביום המבצע בוצעו פעולות להמרת מט"ח ע"י מבקרי מס הכנסה שלא הזדהו ונבדקו מערכות ניהול הספרים בעסקים.

במהלך הביקורות הצליחו בעלי העסקים באשקלון להיות מקוריים. אחד מהם טען בפניהם כי "המחשב נפל לי" אחר סיפר "אני רק מחליף את בעל העסק ולא יודע להשתמש במחשב". מדובר בעסקים להמרת מט"ח דקות לאחר שהמבקרים ביצעו במקום המרות וגילו כי לא מתבצע רישום כחוק.

בביקורת באחד מאתרי הבניה בעיר תפסו המבקרים חשמלאי המבצע עבודות חשמל בוילה בעלות של 26,000 ₪, וזאת מבלי שיש לו תיק ברשות המסים. עניינו של החשמלאי הועבר לטיפולו של משרד החקירות להשלמת טיפול.

באחד מדוכני הפלאפל בעיר מצאו המבקרים "מגירת סתרים" בה הוסתר מרבית הפדיון היומי.

המבקרים נאלצו להזמין ניידת משטרה לאחד מעסקי ההמרה לאחר שבעל העסק סרב לשתף איתם פעולה ומנע מהם לבצע את מלאכתם. רק כשראה בעל העסק את השוטרים ניאות לתת להם לבדוק את ספריו.

המבקרים אף הגיעו לעסק למכירת כלי גינון ולא מצאו תיעוד לקבלה שנמצאה במהלך הביקורת. מדובר בקבלה שניתנה ע"י חברה לניכיון צ'קים בגין המרת שני צ'קים ע"ס 100,000 ₪.

פקיד השומה אשקלון קורא לציבור הנישומים להסדיר חובות, להגיש דו"חות ולנהל ספרים כדין. שכן

מה היה לנו עד עכשיו?
טרנדים

מאמרים פופולריים אחרונים

ערן נחליאלי מביא את כל מה שצריכים לדעת...
לפי ערן נחליאלי ייעוץ עסקי כלכלי הוא סוג של ייעוץ...
הקשר בין ביובית להעצמת עובדים
פוסט זה בבלוג בוחן את המתאם המסקרן בין תברואה והעצמת...
מה היתרונות העיקריים של פיזיותרפיה של רצפת האגן?
  פיזיותרפיה של רצפת האגן מציעה יתרונות רבים עבור אנשים...
יועץ משכנתאות בראשון לציון
פוסט זה בבלוג מספק הסבר מעמיק על תפקידו וחשיבותו של...
איך בוחרים חברה לשירותי ענן מומלצת
בעידן הדיגיטלי של היום, בחירת חברת שירותי הענן המתאימה לעסק...
השפעת בית אבות על דינמיקה משפחתית
סקירה זו בוחנת את ההשפעה העמוקה של בתי אבות על...
לימודים מקצועיים בתחום חשבונאי
לימודים מקצועיים בתחום החשבונאי הם מגוונים ומתאימים לרמות שונות של...
כיצד ננהל נכון את הזמן בעבודה?
בעולם התאגידים המהיר, ניהול זמן הוא מיומנות חיונית שיכולה ליצור...